Нездавальняючы стан лесвіцы з вул.Маладзёжнай у зав.Маладзёжны (г.Мазыр)
получен
Адресат:
- Мозырский райисполком
Текущий статус обращения:
- Ответ получен 15 июля 2022. Читать ответ
Лесвіца, на спуску з вуліцы Маладзёжнай (недалёка ад Палескай) у завулак Маладзёжны, знаходзіцца ў нездавальняючым стане:
- парэнчы непрыдатныя да выкарыстання, зламаныя та адсутнічаюць;
- дошкі зламаныя або згнілі;
- некаторыя прыступкі адсутнічаюць;
- у лесьвіцв жудасны знешні выгляд.
Фота лесвіцы далучаныя да звароту.
У такім стане лесвіца з'яўляецца небяспечнай і не адпавядае устаноўленым патрабаванням заканадаўства.
Згодна з арт.41 і арт.43 Закона Рэспублікі Беларусь ад 04.01.2010 №108-З "Аб мясцовым кіраванні і самакіраванні ў Рэспубліцы Беларусь" выканкамы ў межах сваёй кампетэнцыі арганізуюць працу па добраўпарадкаванні тэрыторый населеных пунктаў.
У адпаведнасці з п.9 Правілаў добраўпарадкавання і ўтрымання населеных пунктаў (зацв. пастановай Саўміна ад 28.11.2012 №1087) спецыялізаваныя арганізацыі па ўтрыманні вулічна-дарожнай сеткі ў межах абслугоўвання ажыццяўляюць у адпаведнасці з патрабаваннямі тэхнічных нарматыўных прававых актаў мерапрыемства па змесце (эксплуатацыі) і рамонце пешаходных шляхоў, у тым ліку лесвіц.
Улічваючы вышэйпададзенае, патрабуем:
- правесці праверку фактаў нездавальняючага стану лесвіцы;
- вылучыць грашовыя сродкі на рамонт названай у звароце лесвіцы;
- зрабіць ў максімальна сціснутыя тэрміны рамонт у адпаведнасці з Патрабаванні нарматыўных (а таксама тэхнічных) нарматыўных прававых актаў.
Пры разглядзе гэтага звароту патрабуем:
- даць абгрунтаваны і матываваны адказ па сутнасці з канкрэтнымі фармулёўкамі і спасылкамі на нарматыўныя прававыя акты (п. 1 арт. 18 Закона ад 18.07.2011 № 300-З «Аб зваротах грамадзян і юрыдычных асоб»);- забяспечыць уважлівае і адказнае стаўленне да разгляду гэтага звароту;
- не дапускаць халатнасці, фармалізму і бюракратызму пры яго разглядзе (пп.1.1 п. 1 дырэктывы ад 27.12.2006 № 2 "Аб дэбюракратызацыі дзяржаўнага апарату і павышэнні якасці забеспячэння жыццядзейнасці насельніцтва").
Читать далее:
-
Нездавальняючы стан лесвіцы з вул. Апанскага да вул. Савецкая (г. Мазыр)
-
Требуем демонтировать памятник В.И.Ленина в Бресте!
-
За переименование улицы Ленина в г.Бресте
-
Улічваць пачуцці праваслаўных вернікаў пры складанні календара гарадскіх суботнікаў
-
За переименование проспекта Димитрова в г.Могилёве
-
Провести ремонт дороги по 1-му Строительному переулку в г.Орша